HomeAktualnościBibliotekaZakopane dawne i współczesne w...

Zakopane dawne i współczesne w ramach wydarzenia „Uwalniamy regionalne książki”

Po przerwie związanej z majówką wracamy z akcją „Uwalniamy regionalne książki”. W tym tygodniu można wypożyczyć do domu cztery nowe tytuły regionalne, które przybliżają m. in. w felietonach miasto Zakopane z dwóch perspektyw – dawnej i obecnej.

„Zakopane dawne i współczesne”
(do wypożyczenia od 9 maja 2022 r.)

W ramach prowadzonej akcji, „Uwalniamy regionalne książki” tym razem do przeczytania w domu są publikacje dotyczące stolicy Tatr. Dwie z nich –
„Od cepra do wariata. Felietony zakopiańskie” Rafała Malczewskiego oraz „Krupówki” Piotra Mazika i Kuby Szpilki – opisują Zakopane dawne, historycznie sięgające przełomu wieków XIX/XX. Dwie kolejne książki – „Zakopane odkopane” Pauliny Młynarskiej i Beaty Sabały-Zielińskiej; „Zakopane. Miasto cudów” Wojciecha Mroza – przedstawiają obraz współczesnego miasta pod Tatrami.

Co tydzień nowe tytuły regionalne, udostępniane są czytelnikom do domu

Przypominamy, że z początkiem każdego tygodnia kilka ciekawych publikacji z kolekcji regionalnej, dostępnych do tej pory tylko w czytelni Biblioteki otrzymuje status pozwalający na wypożyczenie do domu. Akcja prowadzona jest przez Bibliotekę od 4 kwietnia i obejmuje 10 ciekawych tematów regionalnych. Z oferty mogą skorzystać osoby posiadające aktywne konto czytelnika, na które może zostać wypożyczona na okres miesiąca jedna książka regionalna. Po dokonaniu zwrotu, istnieje możliwość wypożyczenia kolejnego tytułu objętego akcją „Uwalniamy książki”. Publikacje przygotowane do udostępnienia w poprzednich tygodniach nadal podlegają wypożyczeniu.

Temat przewodni w kolejnym tygodniu: Podhalańscy Twórcy i ich dzieła

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Co jeszcze może Cię zainteresować?

BIBLIOTEKA AKADEMICKA

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu

Biblioteka Akademicka , wspiera proces naukowy
i dydaktyczny Uczelni poprzez gromadzenie, wypożyczanie zbiorów tradycyjnych, udostępnianie zasobów cyfrowych
oraz udzielanie informacji o wartościowych źródłach wiedzy.

Przydatne Linki
Kontakt
Czytelnia
Wypożyczalnia
Informacja naukowa
Shopping Basket

Biblioteka

Zapytaj Bibliotekarza