rekrutacja uzupełniającaZdalne nauczaniecovidProjekt NBPpodyplomoweBaner FE

wydawnictwo@ppwsz.edu.pl
pok.325

Wolność wartości - wartość wolności. Inspiracje Tischnerowskie

Dział Nauki i Wydawnictw uprzejmie informuje, iż ukazała się monografia naukowa „Wolność wartości – wartość wolności. Inspiracje Tischnerowskie” pod redakcją Stanisława Gulaka i Wojciecha Majki.

Fragmenty recenzji:

Książka ma charakter naukowy (…) jest oparta na bogatym materiale bibliograficznym. (…) Dopiero dogłębna lektura całości książki może zaspokoić ciekawość i głów wiedzy na temat twórczości ks. J. Tischnera z odwołaniem się do najważniejszych wartości w życiu człowieka. Oryginalnym walorem tej książki jest jej zróżnicowanie tematyczne. Pokazuje to, że filozofia, wiedza dla niektórych hermetyczna i nieżyciowa, posiada wgląd w życie człowieka, ale także pozwala mu zrozumieć samego siebie.

Ks. prof. dr hab. Jan Przybyłowski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Przedmiotem analizy dokonanej w powyższej publikacji jest próba odczytania Tischnerowskiej filozofii wolności z perspektywy miłości, która odgrywa kluczowe znaczenie w Jego twórczości. Praca charakteryzuje się wysokimi wartościami merytorycznymi oraz dobrą jakością.

Ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Książka: 107 str.

Wydawnictwo: PPUZ w Nowym Targu