rekrutacja uzupełniającaZdalne nauczaniecovidProjekt NBPpodyplomoweBaner FE

nauka@ppwsz.edu.pl
wydawnictwo@ppwsz.edu.pl
pok.325

The Old Meets the New. Spotkanie "starego" z "nowym"

Dział Nauki i Wydawnictw uprzejmie informuje, iż ukazała się monografia naukowa The Old Meets the New. Spotkanie „starego” z „nowym” pod redakcją Anny Borkowskiej, Zbigniewa Głowali, Ewy Papierz-Łapsy.

Publikacja dotyczy różnych obszarów humanistyki: literaturoznawstwa, filozofii, językoznawstwa czy glottodydaktyki.

Fragmenty recenzji:

Tom zawiera różne artykuły, które w wieloraki sposób odnoszą się do idei wyrażonej w tytule. Dominujące są odniesienia do nowych interpretacji pozycji klasycznych, nowe podejścia do zagadnień dydaktyki języka, nowe elementy w języku i nowe pojęcia w dziedzinie komunikacji językowej.

prof. dr hab. Anna Malicka-Kleparska

Katolicku Uniwersytet Lubelski

Jana Pawła II

Praca stanowi studium wiedzy i przegląd perspektyw na temat przemijania, zmienności i ciągłości. (…) Omawiane są zagadnienia rzucające nowe światło na to, co stare (np. odniesienie średniowiecznych ideałów do czasów współczesnych) i to, co jest „lepszym” nowym (np. wielojęzyczność, nauka języka obcego seniorów, nowe programy kursów dla studentów). „gorszym” nowym (np. ubogość języka na skutek powszechności emotikonów i akronimów, zastępowanie ciszy dźwiękami), a także związki pomiędzy starym i nowym (np. poszukiwanie temporalności w konstrukcji, gatunku i tekście powieści, czy zmienność i niezmienność natury ludzkiej pod wpływem poznania nowych treści).

dr hab. Dorota Werbińska

Książka: 132 str.