studiuj na podhaluankieta 2021Architektura wnętrzJubileusz PPUZ w Nowym TargustrategiaInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

Studiuj kosmetologię!

Od kilku lat dostrzegamy w Polsce wzrost zainteresowania zdrowym stylem życia, dbałością o zdrowie, sylwetkę i wygląd. Rośnie w związku z tym zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania biotechnologiczne, chemiczne i medyczne mające na celu utrzymanie zdrowego i młodego wyglądu. Stosowane w chwili obecnej terapie zabiegowe są dużo bardziej złożone i zaawansowane, niż te wykonywane jeszcze przed kilkoma laty. Pojawiła się zatem konieczność kształcenia na poziomie wyższego wykształcenia wykwalifikowanych specjalistów – kosmetologów.

Studenci kosmetologii w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, po ukończeniu edukacji tworzą kompetentną kadrę zawodową, rozumiejącą przejście od tradycyjnej kosmetologii do kosmetologii holistycznej, opierającej się na współczesnych badaniach i rozwoju technologii kosmetologicznej.

Dzięki zajęciom praktycznym, które odbywają się w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach, absolwenci kierunku doskonale odnajdują się na dynamicznie rozwijającym się rynku usług kosmetycznych, są przygotowani do podjęcia współpracy z organizacjami zajmującymi się promocją zdrowia, a także do założenia własnej działalności – prowadzenia salonu kosmetycznego, podologicznego czy odnowy biologicznej.

Absolwent studiów I stopnia posługuje się wiedzą ogólną z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii. Swoją edukację może kontynuować na studiach magisterskich.

Absolwent studiów II stopnia potrafi kierować zespołem kosmetologów oraz nadzorować przebieg stosowania kosmetyków i technik kosmetycznych. Doskonale porusza się w środowisku branży kosmetologicznej i jest przygotowany do zorganizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego. Absolwent kosmetologii potrafi, po konsultacji z lekarzem dermatologiem, wydawać zalecenia dotyczące pielęgnacji zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie wpływają na wygląd.

Laboratorium Chemiczne

Studenci kosmetologii w PPUZ w Nowym Targu mają do swojej dyspozycji Laboratorium Chemiczne. Profesjonalnie wyposażona sala umożliwia studentom projektowanie i tworzenie autorskich receptur kosmetycznych. W trakcie preparatyki laboratoryjnej studenci wykonują żele, peelingi, szampony, różnego rodzaju mydła i musujące kule kąpielowe. Poznają zjawisko solubilizacji, a także sporządzają toniki, płyny micelarne i dwufazowe. Oceniają zdolność pianotwórczą płynnych preparatów kosmetycznych oraz czystych surowców. Otrzymują emulsje O/W, W/O i nanoemulsje.

W ramach kursu chemia kosmetyczna wykonywane są między innymi eksperymenty z działu klasycznej analizy miareczkowej, w trakcie których studentki kosmetologii uczą się przygotowywania rozcieńczeń, przenoszenia ilościowego, miareczkowania i detekcji punktu końcowego z wykorzystaniem barwnego wskaźnika. Poznają również metody otrzymywania olejków eterycznych (destylacja, ekstrakcja itp.) oraz analizę sensoryczną wybranych produktów.

Laboratorium Kosmetologii

W Laboratorium Kosmetologii znajdują się nowe, profesjonalne urządzenia kosmetyczne. Wśród nich można wymienić sprzęt firmy Venus – właściciela marek: Venus-Beauty, Ferri Cosmetology oraz Polderma, zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP.

Urządzenie ROLLSHAPER marki Ferri Cosmetology umożliwia głęboki masaż rolkami z podciśnieniem uaktywniającym metabolizm komórkowy. Terapię wykonuje się za pomocą głowicy wyposażonej w dwie ruchome rolki. Produkty Ferri można spotkać w tysiącach gabinetów kosmetycznych w Polsce oraz całej Europie.

Z kolei urządzenie Elektrokoagulacja z serii CLASSIC LINE umożliwia przeprowadzenie wszechstronnego zabiegu wykorzystującego właściwości prądu elektrycznego. Zadaniem koagulacji jest bezinwazyjnie pozbycie się rozszerzonych naczynek krwionośnych, brodawek, torbieli, prosaków i włókniaków.

Laboratorium Kosmetologii jest jedną z najlepiej wyposażonych sal tego typu w Polsce. Studenci, w profesjonalnych warunkach, nabywają i szlifują nowe umiejętności.

Materiał filmowy

Materiał filmowy (Lobratorium Chemiczne) 

Zobacz Laboratorium Kosmetologii

Zobacz Laboratorium Chemiczne

Koło naukowe "KosmetoScience"