benefisinauguracjajajuzatyJubileusz PPUZ w Nowym TargustrategiaInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

Studiuj architekturę!

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu zaprasza na studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku architektura. Oto sześć ważnych powodów, aby studiować właśnie ten kierunek:

1. Poznawanie świata

Studiowanie architektury umożliwia poznawanie obiektów rozsławiających miasta na całym świecie, takie jak m.in. Paryż, Londyn, Rzym czy Barcelona. Dzięki organizowanym wyjazdom studenckim i plenerom rysunkowym, studenci PPUZ mogą odbyć fascynujące podróże i zobaczyć je na własne oczy.

Fotografie

2. Praktyka

Ćwiczenia projektowe odbywające się w kameralnych grupach, pozwalają projektować tak, aby nowe formy pasowały do ​​wcześniej istniejących obiektów i miejsc, przy jednoczesnym zapewnieniu im największej funkcjonalności. Studenci architektury w PPUZ dowiadują się, jaki wpływ będą miały ich projekty na środowisko.

3. Różnorodność studiów

Połączenie wiedzy praktycznej, rzemiosła i teorii – ​​w architekturze sztuka splata się z nauką. Studia na kierunku architektura wyjaśniają, dlaczego lokalizacja może zmienić sposób budowy budynku, jak obliczać konstrukcje, używać rozwiązań materiałowych i analizować szkice. Ukończenie studiów gwarantuje absolwentowi uzyskanie szerokiego zestawu umiejętności.

4. Praca nad projektem

Prace nad projektem są realizowane podczas indywidualnych korekt i warsztatów, opierają się na regularnych informacjach zwrotnych, które zachęcają do stopniowego udoskonalania projektu. Wykładowcy PPUZ nie tylko poświęcą studentom swój czas, ale również dzielą się swoim bezcennym doświadczeniem.

5. Zmieniaj otoczenia

Architekci mają decydujący wpływ na przestrzeń architektoniczną i urbanistyczną a tym samym na ludzi, którzy w nich mieszkają. Uzyskanie dyplomu architekta, umożliwia pracę nad czymś naprawdę znaczącym.

6. Praca zespołowa

Studiowanie architektury wymaga pracy zespołowej. Projekty grupowe pozwalają współpracować z innymi, aby osiągnąć wyznaczony cel. Nie jest to łatwe, ale pomaga rozwinąć umiejętności empatii, zrozumienia, delegowania, komunikacji i przywództwa.

Garść praktycznych informacji

Studia inżynierskie trwają cztery lata. Po ich ukończeniu, absolwent otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera architekta oraz możliwość kontunuowania nauki na studiach magisterskich w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Przyjęcie na studia odbywa się na podstawie wyników z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z dwóch najwyżej punktowanych przedmiotów (matematyka, fizyka, geografia, język obcy nowożytny, historia, historia sztuki) lub konkursu świadectw.

Zasady rekrutacji

Egzamin rysunkowy

Kandydaci na studia, którzy wybrali architekturę przystępują do egzaminu z rysunku. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w wakacyjnym kursie, który będzie się odbywał w terminie od 16 do 24 lipca 2021 roku. Zajęcia poprowadzą doświadczeni wykładowcy. Kurs pozwoli kandydatom na studia dobrze przygotować się do egzaminu i być pewnym swoich umiejętności.

Rady przed przystąpieniem do egzaminu:

 • Pamiętaj, żeby dokładnie zapoznać się z datą, godziną i salą  egzaminu. 
 • Zapoznaj się z regulaminem egzaminu, aby wiedzieć na pewno co jest dozwolone, a co nie. Zabierz ze sobą ołówki grafitowe, gumkę do mazania, klipsy niezbędne do przymocowania kartonu do deski kreślarskiej oraz dowód osobisty.
 • Pozytywne nastawienie! Redukuj stres! Podejdź do tego zadaniowo – Twoją misją jest narysować jak najlepiej rysunek: "Autorska kompozycja przestrzenna o charakterze architektonicznym czterech brył geometrycznych: sześcian, ostrosłup, prostopadłościan oraz walec wraz ze światłocieniem"  wykorzystaj wszystkie swoje moce.
 • Odpocznij, wyśpij się, zjedz śniadanie. Przygotowanie organizmu jest niezwykle ważne, ponieważ egzamin trwa 3 godziny i wymaga pełnego skupienia.
 • Zadbaj o swój komfort. Każdy przeżywa egzamin na swój indywidualny sposób. Jeśli obecność rodziny czy znajomych na miejscu, pozwala Ci rozładować emocje, przyjdź do budynku ze wsparciem! (Oczywiście na egzamin wchodzimy sami, jednak co roku wiele osób przychodzi z najbliższymi).
 • Daj z siebie wszystko! Nie porównuj się do innych, to Twój pomysł, rysunek, egzamin i Twoja przyszłość!

 

Kariera

Absolwenci architektury posiadają wystarczające kwalifikacje, aby z sukcesami pracować w:

 • biurach projektowych,
 • firmach developersko-menadżerskich,
 • firmach budowlanych,
 • jednostkach planowania przestrzennego,
 • przedsiębiorstwach wykonawczych,
 • wydziałach urbanistyki, architektury i nadzoru trudniących się planowaniem przestrzennym, programowaniem, projektowaniem i realizacją inwestycji budowlanych.

 

Materiały filmowe
Film 1
Film 2
Film 3

Sprawdź fanpage kierunku na Facebooku

Galeria zdjęć: