konferencja 21 majastrategiakonkurs ponekonkurs architketuraInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

Studenci kierunku dietetyka mają nową, świetnie wyposażoną pracownię!

W budynku Gorce Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu powstała nowa, bardzo dobrze wyposażona Pracownia Dietetyki. Nasi studenci zdobywają wiedzę oraz umiejętności w wyśmienitych warunkach.

Dzięki dużej, przestrzennej sali, zajęcia odbywają się w komfortowych warunkach, co w okresie pandemii – ze względu na reżim sanitarny – jest szczególnie istotne.

Pracownia wyposażona jest w sprzęt niezbędny w kształtowaniu praktycznego warsztatu dietetycznego. Posiadamy osiem stanowisk komputerowych, przy których studenci ćwiczą układanie planów żywieniowych na specjalistycznych programach. Reszta licencji znajduje się w Pracowni Komputerowej, dzięki czemu w jednym czasie wszyscy studenci mogą szlifować swoje umiejętności pod okiem praktykujących dietetyków klinicznych.

W pracowni znajdują się trzy analizatory składu ciała – Tanita i Inbody, dzięki którym studenci uczą się analizować i interpretować skład ciała, co jest obecnie podstawą pracy dietetyka.

Do warsztatu antropometrycznego służą również bardzo dobrej jakości wzrostomierze, miarki obwodów oraz wysokiej klasy fałdomierze typu Harpenden.

Ponadto pracownia posiada sprzęt przydatny do prowadzenia zajęć z technologii żywności czy analizy żywności.

Na tym nie poprzestaniemy, chcemy wciąż udoskonalać nasz kierunek, pracownie oraz kadrę, tak, aby kierunek dietetyka na Podhalańskiej Uczelni była jedną z najlepszych opcji w Małopolsce!

Koordynator kierunku Dietetyka: mgr Aleksandra Kiełtyka

Opiekun Pracowni Dietetyki: mgr Renata Fudalewicz