II Debataankieta 2020Nowa WIFIInwestycje PPUZSukces UczelniInformatyzacja PPUZ w Nowym Targu (cyfrowa uczelnia 3.0)Zdalne nauczaniecovidBaner FE

Snowboardzistki KU AZS PPUZ w Nowym Targu zwyciężają w Akademickich Mistrzostwach Małopolski

W Akademickich Mistrzostwach Małopolski w Snowboardzie, które odbyły się 9 lutego w Kluszkowcach, drużyna KU AZS PPUZ w Nowym Targu w składzie: Oliwia Pawlikowska (drugi rok, kierunek sport), Olimpia Kwiatkowska (drugi rok, kierunek sport) i Aleksandra Takuśki (drugi rok, kierunek turystyka i rekreacja) pokonała sześć małopolskich uczelni.

Indywidulanie Oliwia Pawlikowska zwyciężyła w konkurencjach slalom i slalom gigant. Olimpia Kwiatkowska dwukrotnie była trzecia, a Aleksandra Takuśki zajęła miejsce siódme w slalomie i ósme w slalomie gigancie. W każdej konkurencji sklasyfikowano po 33 zawodniczki.

Akademickie Mistrzostwa Małopolski były dla naszych zawodniczek „przedbiegiem” przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, które planowane są na 18-21 lutego w Wiśle.

Członkowie KU AZS PPUZ mogą rywalizować na arenie akademickiej dzięki finansowemu wsparciu władz uczelni. Opiekę nad klubem sprawuje Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu.

 

Wyniki rywalizacji drużynowej:

  1. AZS PPUZ w Nowym Targu
  2. AZS AGH
  3. AZS Politechnika Krakowska
  4. AZS AWF
  5. AZS UJ
  6. AZS Uniwersytet Rolniczy
  7. AZS Uniwersytet Pedagogiczny

 

Serdecznie gratulujemy!