Wirtualny dzień otwartyrekrutacja 20 21rachunkowość i analitykadziennikarstwo nowoscankieta 2020Projekt NBPpodyplomoweBaner FE

Rektor z Posłem o rozwoju Podhalańskiej Uczelni

Przyszłość Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, a szczególnie kierunki jej rozwoju oraz nowe zadania inwestycyjne były przedmiotem spotkania rektora PPUZ dr hab.  Roberta Włodarczyka, prof. uczelni  z posłem Edwardem Siarką.

Priorytetem dla Podhalańskiej Uczelni jest rozbudowa oferty kierunków medycznych. To one nie tylko cieszą się sporym zainteresowaniem, ale i są wręcz niezbędne w czasie nowych zagrożeń epidemiologicznych, a ich absolwenci bardzo szybko znajdują pracę zarówno w regionie, w Polsce, jak i za granicą. Dotyczy to zarówno pielęgniarstwa, jak i fizjoterapii, czy ratownictwa medycznego. 

Wśród najważniejszych zadań stojących przed Uczelnią jest jej jeszcze bardziej ścisłe utożsamienie się z Podhalem. Ważne jest i to, aby region szeroko pojętego Podhala utożsamiał się z podhalańską Uczelnią.  To dlatego pojawił się pomysł, aby na nowo zacieśnić współpracę z samorządami Podhala w kontekście ochrony klimatu, ekologii, komunikacji, energetyki gospodarczej. Tak, aby Uczelnia stała się centrum myśli naukowej i społecznej regionu. 

Bardzo ważnym zadaniem jest też powstanie nowej inwestycji na terenie tzw. starego szpitala. To dlatego konieczne jest uruchomienie środków na finansowanie planowanej inwestycji, czyli obligacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i oszczędności Uczelni oraz ruszenie w końcu z pracami budowlanymi przy poparciu lokalnej społeczności.  

Beata Szkaradzińska, rzecznik prasowy PPUZ

Galeria zdjęć: