rekrutacja uzupełniającaZdalne nauczaniecovidProjekt NBPpodyplomoweBaner FE

Ratownictwo medyczne – studia z pasją!

Kiedy wszyscy inni uciekają, Ty biegniesz w przeciwną stronę, chcąc nieść pomoc innym, bez względu na okoliczności? Twoja odpowiedź na to pytanie okazała się twierdząca? Zapraszamy Cię zatem na studia I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne!

Każdy, kto znalazł się kiedyś w krytycznej sytuacji wymagającej interwencji lekarza wie, jak ważny jest pierwszy kontakt z ratownikami medycznymi. To właśnie oni stają do –najczęściej nierównej – walki o nasze zdrowie i życie. Podhalańska Uczelnia kształci ratowników medycznych, którzy są nie tylko świetnie wyposażeni w fachową wiedzę teoretyczną, ale również posiadają specjalistyczne umiejętności praktyczne pozwalające na ratowanie zdrowia i życia. Nasi absolwenci wiedzą, że najważniejszy w ich pracy jest człowiek, do którego mają głęboki szacunek.

Zawód ratownika medycznego nie jest łatwy. Musisz zdawać sobie z tego sprawę, decydując o wyborze właśnie tego kierunku studiów. Jeśli jednak podejmiesz wyzwanie, wiedz jedno, ta profesja potrafi przynieść wiele satysfakcji i radości. Pomyśl tylko – Twoja praca nie musi być monotonna, jeśli potrzebujesz czuć, że żyjesz każdego dnia, a przy tym ratować życie i zdrowie innych – ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. To prosta droga do zatrudnienia w Zespołach Ratownictwa Medycznego, Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym czy Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Jeśli wykonujesz już inny zawód, ale rozglądasz się za zdobyciem dodatkowych uprawnień – pamiętaj – studia z ratownictwa medycznego dają przepustkę do wielu innych profesji, a także stanowią mocny argument na rynku pracy. Nie czekaj! Studiuj ratownictwo medyczne na PPUZ w Nowym Targu!

Najczęściej zadawane pytania

Czy Uczelnia prowadzi studia na kierunku ratownictwo medyczne w formie niestacjonarnej?

PPUZ w Nowym Targu nie prowadzi kierunku ratownictwo medyczne w formie niestacjonarnej. Dla osób pracujących oraz kandydatów, którzy z innych względów nie mogą uczęszczać na zajęcia w tygodniu w godzinach przedpołudniowych, Uczelnia oferuje studia stacjonarne popołudniowe, w ramach których zajęcia realizowane są w dni powszednie po godzinie 16.00, a także w soboty.

Czy jest możliwość ubiegania się o indywidualną organizację studiów?

Student w szczególnie uzasadnionych przypadkach przewidzianych w Regulaminie studiów może ubiegać się o indywidualną organizację studiów. Podanie o przyznanie indywidualnej organizacji studiów wraz z uzasadnieniem powinno zostać odpowiednio udokumentowane. Indywidualna organizacja studiów umożliwia częściowe zwolnienie z obowiązku uczęszczania na wybrane zajęcia oraz indywidualne ustalanie terminów egzaminów.

Czy w roku akademickim 2020/2021 zajęcia będą odbywać się zdalnie?

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 99/2020 część zajęć będzie prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Na kierunku ratownictwo medyczne będą to w większości wykłady. Szczegółowy wykaz przedmiotów prowadzonych w formie zdalnej znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://ppuz.edu.pl/harmonogramy-zajec-ii.html

W jaki sposób prowadzona jest rekrutacja na studia?

Rekrutacja na studia odbywa się w formie online. Kandydat rejestruje się w systemie e-Kandydat wypełniając wszystkie wymagane pola, deklaruje właściwy kierunek studiów i załącza skany następujących dokumentów: świadectwa dojrzałości, dowodu uiszczenia opłaty za przeprowadzenie rekrutacji, podpisanego oświadczenia oraz wgrywa fotografię cyfrową.