Home dr Piotr Fijałkowski

dr Piotr Fijałkowski

mężczyzna

Wykształcenie

  • W 1990 r. uzyskał doktorat z matematyki na Uniwersytecie Łódzkim.
  • W 1981 r. ukończył magisterium na Uniwersytecie Łódzkim.
  • W 1994 r. zdobył licencję maklera papierów wartościowych (nr licencji 763).
Doświadczenie zawodowe

Wieloletnia praca w charakterze nauczyciela akademickiego:

  • 1982 – 2004 Uniwersytet Łódzki;
  • 2004 – 2008 Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej;
  • Od 2006 r. w Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu.

Publikacje

  1. P. Fijałkowski, Representation Theorem for Real B*-algebras, Bull. Soc. Sci. Lettres de Łódź 34, no. 2 (1984), 1-8.
  2. P. Fijałkowski, On the Equation x(t) = F(t; x(t)) in the Sobolev Space H1(R), Ann. Polon. Math. 53.1 (1991), 29-34.
  3. P. Fijałkowski, On the Solvability of Nonlinear Elliptic Equations in Sobolev Spaces, Ann. Polon. Math. 56.2 (1992), 149-156.
  4. P. Fijałkowski, On a Class of Nonlinear Elliptic Boundary Problems in Unbounded Domains, Proceedings of the International Conference on Differential Equations Equadiff’91, World Scientic, Singapore-New Yersey-London-Hong Kong, 1993, 491-495.
  5. P. Fijałkowski, On a Class of Nonlinear Elliptic Equations in Hilbert Spaces, Ann. Polon. Math. 59.3 (1994), 203-213.
  6. P. Fijałkowski, On a Class of Local Homeomorphisms in Sobolev Spaces, Zeszyty Naukowe WEiZ AP w Częstochowie 1 (2001), 175-182.
  7. P. Fijałkowski, Implicit Mapping Theorem for Singular Points, Bulletin of the Polish Academy of Sciences, Technical Sciences 51, no. 4 (2003), 445-455.
  8. P. Fijałkowski, Local Inversion Theorem for Singular Points, Nonlinear Anal. 54 (2003), 341-349.
  9. P. Fijałkowski, On a Domain of Invertibility of a Differentiable Mapping, Quaestiones Mathematicae 26(2) (2003), 163-170.
  10. P. Fijałkowski, B. Przeradzki, On a Boundary Value Problem for a Nonlocal Elliptic Equation, J. Appl. Anal. 9 (2003), no. 2, 201-209.
  11. P. Fijałkowski, B. Przeradzki, On a Radial Positive Solution to a Nonlocal Elliptic Equation, Topol. Meth. of Nonlinear Anal. 21 (2003), 293-300.
  12. P. Fijałkowski, B. Przeradzki, R. Stańczy, A Nonlocal Elliptic Equation in a Bounded Domain, Nonlocal Elliptic and Parabolic Problems, Banach Center Publications, Vol. 66, Institute of Mathematics, Polish Academy of Science, Warszawa, 2004.
  13. P. Fijałkowski, On a certain Class of Locally Invertible Mappings and their Applications, rozprawa habilitacyjna, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź, 2004.
  14. P. Fijałkowski, A note on a Class of Homeomorphisms between Banach Spaces, Colloq. Math. 103 (2005), no. 2, 169-172.
  15. P. Fijałkowski, On Equation P(D)u = f(u(m)+g(t; (u(j))) on the Line, Math. Slovaca 55 (2005), no. 3, 283-294.
  16. P. Fijałkowski, On Formal Linearization of Nonlinear Functions, Saitama Math. J. 23 (2005), 1-8.
  17. P. Fijałkowski, O wykrywaniu fałszerstw księgowych za pomocą prawa Benforda, w Nowoczesne tendencje w zarządzaniu, Seria Nauk o Zarządzaniu, WSE-H w Bielsku-Białej, Omnidium, Bielsko-Biała, 2008, 121-131.
  18. P. Fijałkowski, Tradycyjny dom góralski dziś – na podstawie własnych doświadczeń, w Architektura Ziem Górskich wczoraj – dziś – jutro, Nowy Targ 2008, 199-204.
  19. P. Fijałkowski, O pewnym modelu zależności wahań notowań giełdowych akcji na GPW od kapitalizacji spółki, Folia Oeconomica Bochniensia 9 (2011), 159-170.
  20. P. Fijałkowski, Model zależności notowań giełdowych na przykładzie notowań ołowiu i spółki Orzeł Biały S.A., Folia Oeconomica Bochniensia 9 (2011), 171-179.
  21. P. Fijałkowski, Models of depenedce in stock exchange quotations in the example of quotes of cooper and stock of KGHM Polska Miedź SA, The Małopolska School of Economics in Tarnów Research Papers Collection 19 iss. 2 (2011), 33-43.
  22. P. Fijałkowski, Tablice reklamowe jako czynnik degradujący krajobraz wokół Zakopianki, Społeczna rola architektury (red. A.Jędrysko, K. Sieńko-Dragosz), Tom 1, 421-437, PPWSZ, Nowy Targ. 2015.
  23. P. Fijałkowski, On an application of a higher order inversion theorem to certain integral equations and boundary value problems, Tatra Mt. Math. Publ. – Appl. Math.69 (2017), 35-44 .
  24. P. Fijałkowski, A global inversion theorem for functions with singular points, Discrete  Contin. Dyn.- B 23 No. 1 (2018), 173-180 .
  25. P. Fijałkowski, Korelacja notowań ropy Brent i indeksu WIG, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji 4.0 : nowoczesność – innowacyjność – zrównoważony rozwój (1), MUP, Oświęcim, 2019,  69-75.
  26. P. Fijałkowski, Liniowe i nieliniowe modele trendu na przykładzie liczby zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce, Gospodarka i Finanse (10), Współczesne problemy finansowe w wymiarze krajowym i międzynarodowym, StSW, Kielce, 2020,  159-170.
Shopping Basket