studiuj na podhaluankieta 2021Architektura wnętrzJubileusz PPUZ w Nowym TargustrategiaInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

PPUZ w Nowym Targu członkiem Krakowskiego Ośrodka Naukowo-Akademickiego

9 kwietnia 2021 roku Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni wraz z 22 małopolskimi uczelniami tworzącymi Krakowski Ośrodek Naukowo-Akademicki podpisał umowę na realizację wspólnego celu z Gminą Miejską Kraków reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. dr hab. Jacka Majchrowskiego.

Celem niniejszej umowy jest utworzenie Rady Partnerów, która będzie realizowała wspólnie wyznaczone priorytety. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje dbanie o prestiż Krakowa jako najbardziej rozpoznawalnego ośrodka naukowo-akademickiego w Europie Środkowo-Wschodniej, pozyskiwanie utalentowanych kadr z najwyższymi kwalifikacjami, a także promowanie miasta jako atrakcyjnego miejsca, dającego perspektywy rozwoju i zdobywania doświadczenia przez nowych studentów zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Umowa na realizację wspólnego celu pozwoli na wykorzystanie obecnego potencjału naszej Uczelni oraz dalszy rozwój i współpracę międzyuczelnianą.