Zdalne nauczaniecovidProjekt NBPBaner FE
Dział Nauki i Wydawnictw
Szybki kontakt

Dział Nauki i Wydawnictw

tel. 18 26 10 737
nauka@ppwsz.edu.pl
wydawnictwo@ppwsz.edu.pl
pok.325

 

Odnowa biologiczna w sporcie i profilaktyce zdrowotnej

Dział Nauki i Wydawnictw uprzejmie informuje, iż jest już do nabycia podręcznik "Odnowa biologiczna w sporcie i profilaktyce zdrowotnej" autorstwa prof. Krzysztofa L. Krzystyniaka.

 

Książka: 237 str.

Wydawnictwo: PPWSZ w Nowym Targu

Cena: 14 zł

Publikację można nabyć w Dziale Nauki i Wydawnictw PPUZ.

Sprzedaż publikacji odbywa się po zaksięgowaniu opłaty na koncie uczelni.

Numer konta:
24 1500 1487 1214 8007 2489 0000

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
ul. Kokoszków 71, 34-400 Nowy Targ

Zamówienia można kierować także na adres: wydawnictwo@ppuz.edu.pl

 

 

...Ogólnie podręcznik ten może być bardzo interesujący dla studentów kierunków paramedycznych; wychowania fizycznego, rekreacji i turystyki, fizjoterapii...

 Profesor dr hab. Tadeusz Kasperczyk, AWF w Krakowie

 

 ...Książka Odnowa biologiczna w sporcie i profilaktyce zdrowotnej jest przeznaczona dla wszystkich, którzy zajmują się, bądź będą się zajmowali odnową biologiczną i chcą poszerzyć przede wszystkim swoją wiedzę w tym obszarze dla dobra drugiego człowieka. Autor przedstawiając niezwykle szczegółowo zachodzące procesy w ludzkim organizmie wskutek wysiłku, treningu i procesów chorobowych, daje czytelnikowi bardzo wartościową pozycję, ujmującą niespotykanie szeroko zagadnienia podstaw biochemicznych i fizjologicznych odnowy biologicznej (...).

Profesor dr hab. Dariusz Mucha, PPWSZ w Nowym Targu

 

 ...Prezentowany materiał dydaktyczny jest mocno osadzony w nowoczesnej biochemii zmian wysiłkowych i powysiłkowych organizmu człowieka. Autor umiejętnie łączy zagadnienia fizjologii i patologii treningu fizycznego, zmian przeciążeniowych i urazów narządu ruchu, zjawisk przetrenowania i wytrzymałościowych wysiłków ekstremalnych (ultramaraton, triathlon,itp.), prawidłowego odżywiania sportowców i suplementacji diety, dopingu oraz zagadnień intensyfikacji wypoczynku poprzez stosowanie zróżnicowanych środków tzw. odnowy biologicznej. Z uwagi na zwięzłość opracowania oraz jego ścisłe oparcie się o dane (bogaty przegląd piśmiennictwa specjalistycznego) ujęte w zasadach EBM (Evidence-Based Medicine), niniejsze opracowanie warto polecić nie tylko studentom kierunku fizjoterapii, ale również innych kierunków wychowania fizycznego, rekreacji i sportu, nauk o zdrowiu, medycyny oraz instruktorom, trenerom i fizjoterapeutom (...).

 Profesor dr hab. med. Krzysztof  Klukowski, AWF w Warszawie

 

 

Monika Jakobiszyn

Agnieszka Krzystyniak

Dział Nauki i Wydawnictw

Galeria zdjęć: