rekrutacja 20 21rachunkowość i analitykadziennikarstwo nowoscankieta 2020Projekt NBPpodyplomoweBaner FE

NASBI - internetowa biblioteka e-książek

CZYM JEST NASBI?

NASBI to zbiór literatury specjalistycznej z różnych dziedzin (informatyka, prawo, biznes, ekonomia, rozwój osobisty, elektronika, HR oraz wielu innych) oraz literatury popularnej, poradników, literatury podróżniczej i przewodników. NASBI służy zarówno poszerzaniu kompetencji zawodowych i zdolności technicznych, jak i skierowane jest do czytelników zainteresowanych nowościami z obszaru literatury popularnonaukowej oraz literatury pięknej.

WYKAZ ZAKUPIONYCH E-KSIĄŻEK

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku studenci i pracownicy PPUZ w Nowym Targu mogą bezpłatnie korzystać ze 172 tytułów w cyfrowej bibliotece Nasbi. Są to e-książki z obszaru nauk ekonomicznych, a ich zakup został zrealizowany z myślą o poszerzeniu księgozbioru biblioteki o publikacje dla kierunku finanse i rachunkowość.

Wykaz tytułów zakupionych przez Bibliotekę Uczelnianą w serwisie NASBI dostepny jest TUTAJ.

JAK KORZYSTAĆ Z NASBI?

W cyfrowej bibliotece NASBI wypożyczamy e-książki na swoją indywidualną półkę na okres 7 dni. Jeżeli z książki nie korzystamy, możemy ją wcześniej zwrócić, aby zwolnić do niej dostęp innemu czytelnikowi.

Tylko 5 osób może jednocześnie czytać ten sam tytuł!

Logowanie się w NASBI jest bardzo proste, a dostęp wygląda podobnie jak do innych e-zasobów Biblioteki. Różnica polega na tym, że w NASBI należy się najpierw zarejestrować, a potem zalogować, aby móc powiązać swoje konto w serwisie z kontem Biblioteki Uczelnianej.

Biblioteka Uczelniana PPUZ w Nowym Targu oferuje zdalny dostęp do elektronicznych źródeł wiedzy. Za pomocą jednego loginu i hasła można zalogować się do konta czytelnika, a także do zasobów NASBI. Biblioteka nie wydaje żadnych kodów dostępu do baz danych.

Chcąc skorzystać z e-zasobów należy:
  • zarejestrować się w bibliotece cyfrowej NASBI wchodząc na stronę https://nasbi.pl/
    (w prawym górnym rogu wybieramy "zaloguj się" a następnie "dołącz już dziś")
  • wejść na stronę internetową Uczelni do zakładki BIBLIOTEKA, a następnie do folderu ZASOBY CYFROWE i wybrać serwis NASBI, klikając w jej logo (w celu dostępu do e-zasobów, użytkownik zostanie poproszony o podanie loginu i hasła),
  • zalogować się podając te same dane, które służą do logowania się w katalogu on-line Biblioteki; dane te są przekazywane podczas aktywacji konta czytelnika w wypożyczalni biblioteki ; uwaga: użytkownik musi posiadać aktywne konto czytelnika,
  • po wejściu do NASBI, należy jednorazowo zalogować się w serwisie wykorzystując dane wprowadzone podczas rejestracji, a następnie jednym kliknięciem powiązać konto w NASBI z HANem (programem dającym dostęp do e-zasobów Biblioteki Uczelnianej); dzięki temu zabiegowi po każdym logowaniu przez zakładkę ZASOBY CYFROWE, użytkownik bezpośrednio będzie logowany na swoim koncie w NASBI

W razie problemów z pierwszym zalogowaniem się w serwisie NASBI, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
18 26 10 700 (wew. 626)
czytelnia@ppuz.edu.pl