rekrutacja 20 21rachunkowość i analitykadziennikarstwo nowoscankieta 2020Projekt NBPpodyplomoweBaner FE

Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny i Targi Beauty LNE

9/10 listopada 2019 roku odbył się 40 Kongres i Targi LNE w Krakowie. W trakcie trwania kongresowego weekendu cała branża beauty spotyka się w jednym miejscu, by rozmawiać o wyzwaniach jakie stoją przed profesjonalistami, dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz poznawać nadchodzące innowacyjne trendy.

W czasie tego wydarzenia nie zabrakło również obecności studentek PPUZ. Uczestniczki miały dostęp do sprawdzonej, usystematyzowanej wiedzy z dziedziny kosmetologii. Do dyspozycji było ponad 220 wystawców – najlepszych polskich i światowych firm z branży beauty, mogły również zapoznać się z ofertą ponad 500 marek. Oprócz wartościowych wykładów i pokazów, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się eksperckie panele dyskusyjne, które pozwoliły podejmować rozmowy oraz poznać opinie na najbardziej gorące tematy branżowe.

Największą popularnością wśród uczestniczek cieszyły się sesje: Stylizacje nails & lashes oraz Kosmetologia w praktyce. Na licznych stoiskach znanych firm studentki mogły zobaczyć i zapoznać się z urządzeniami z branży medical beauty: HIFU 3D, Geneo Pollogen firmy ITP, endermologia LPG, elektroporacja mikroigłowa firmy Point Aesthetics, karboksyterapia na okolicę oczu firmy Criss. Na stanowisku firmy Royx mogły zobaczyć zabieg usuwania niechcianego owłosienia przy pomocy pasty cukrowej. Firma RBS Kosmetik zaprezentowała zabieg pedicure medyczny. Dodatkowo pojawiły się: makijaż permanentny, opalanie natryskowe, mikronakłuwanie kwasem hialuronowym. Ciekawe były również warsztaty makijażu z kanadyjską artystką i blogerką Mimi Choi, która zaprezentowała niezwykłe umiejętności w tworzeniu abstrakcyjnego makijażu iluzyjnego.

Kongres i Targi LNE to bardzo wartościowe wydarzenie dla każdego przyszłego kosmetologa. Według studentek PPUZ udział w takim wydarzeniu daje niezwykłą możliwość poznania innowacyjności w kosmetologii: nowych urządzeń, produktów kosmetycznych i technik zabiegowych. Ponad to wiedza studentów wzbogacona została o niezwykle cenne wykłady specjalistów z całego świata.

 

Opracowała: mgr Faustyna Kuros

Zdjęcia: Studentki kosmetologii PPUZ

Galeria zdjęć: