Home Europa Środkowa, wspólnota wartości – wspólnota interesów

Europa Środkowa, wspólnota wartości – wspólnota interesów

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń p. o. Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodową Konferencję Naukową „Europa Środkowa, wspólnota wartości – wspólnota interesów”, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2023 r. w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Patronatem honorowym wydarzenie objął prof. Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki.

Celem konferencji jest pogłębiona refleksja historyczna i politologiczna w kontekście obecnej sytuacji politycznej. Podczas wydarzenia podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście w przypadku Europy Środkowej zachodzi sprzeczność między wartościami a interesami, czy też dalsze i bliższe doświadczenie historyczne pokazuje, że obrona wartości jest właśnie wspólnym i strategicznym interesem państw i narodów. W konferencji wezmą udział uczeni z Polski, Czech i Węgier.

Do pobrania:ZaproszenieProgramZgłoszenia przyjmowane są na podstawie formularza zgłoszenia do dnia 07.06.2023 r.Link do formularza zgłoszenia tutaj.Komitet naukowy i organizacyjny:dr Bianka Godlewska-Dziobońprof. dr hab. Piotr Borek UPdr hab. Grzegorz Nieć, prof. UP/PPUZdr Łukasz Burkiewicz AIKdr Konrad Oświęcimski AIKBiuro konferencji:Centrum Badań Naukowych i Wydawnictweuropasrodkowa@ppuz.edu.pltel. 795 434 531

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Shopping Basket