Nowa WIFISzczepieniaSukces UczelniInformatyzacja PPUZ w Nowym Targu (cyfrowa uczelnia 3.0)Zdalne nauczaniecovidBaner FE

Flisacy pienińscy – nowa książka dra Krzysztofa Miraja

Miło nam poinformować, że na rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka dra Krzysztofa Miraja pt. „Flisacy pienińscy”. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec nie ma wątpliwości, że to pierwsza pozycja na świecie, która w tak kompleksowy sposób ujmuje zagadnienie spływów flisackich. Dr Krzysztof Miraj opisał flisactwo w Pieninach, uwzględniając zarówno kontekst historyczny, techniczny, przyrodniczy, demograficzny, jak również kulturowy i socjologiczny.

Dr Krzysztof Miraj jest starszym wykładowcą w Instytucie Technicznym oraz koordynatorem kierunku: gospodarka przestrzenna w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, geografem oraz doktorem nauk o ziemi.

W kręgu zainteresowań naukowo-badawczych dra Krzysztofa Miraja znalazły się przemiany gospodarcze na obszarach górskich, użytkowanie ziemi, turystyka i flisactwo karpackie.

Gratulujemy wydania nowej, niezwykle wartościowej publikacji naukowej!

Centrum Marketingu