rekrutacja_ppuz_finanseankieta 2021studiuj na podhaluArchitektura wnętrzJubileusz PPUZ w Nowym TargustrategiaInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

11.06.21. Festiwal Zawodów z udziałem Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu

W najbliższy piątek, 11 czerwca br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się Festiwal Zawodów – wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

W Studiu Medycznym pojawią się przedstawiciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu: Instytutu Medycznego (pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego) oraz Instytutu Zdrowia (dietetyki, fizjoterapii, kosmetologii). Wydarzenie będzie można obejrzeć online. Organizatorzy wymagają rejestracji (link do transmisji zostaje przesłany na wskazany adres mailowy).  

Z uwagi na sytuację epidemiczną, w tym roku Festiwal Zawodów odbędzie się w zupełnie nowej formule online: Studia Zawodów, Studia Medycznego oraz spotkań z przedsiębiorcami.

Zapraszamy do oglądania!

W godzinach 10:00-13:00, w ramach Studia Medycznego, studenci i nauczyciele ze szkół i uczelni medycznych oraz m.in. ratownicy, lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, położne, technicy dentystyczni i farmaceutyczni, opiekunowie medyczni, opiekunki dziecięce, technicy sterylizacji medycznej, masażyści, dietetycy oraz eksperci z zakresu zdrowia publicznego i zarządzania ochroną zdrowia będą prezentować zawody z branży medyczno-społecznej.

Kamera zajrzy na stoiska wystawiennicze przygotowane m.in. przez PPUZ w Nowym Targu. Szczegółowy opis kierunków studiów, które będą prezentowane podczas Festiwalu Zawodów znajduje się tutaj.

Program Studia Medycznego poprowadzą Agnieszka Dziekan oraz Mateusz Szymkowiak.

O Festiwalu Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie wieńczące działania prowadzone w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane po raz pierwszy w 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

–  Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwal, na przestrzeni lat, stał się ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu – zapewniają organizatorzy.

W programie wydarzenia pojawiły się rozmowy z zaproszonymi gośćmi ze świata mediów, kultury, edukacji i nauki, biznesu, samorządu. 10 i 11 czerwca będą to m.in.: Karol Okrasa, Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Jan Dąbrowski, Jan Mela, Paulina Marona, Andrzej Bargiel, Małgorzata Rdest i Paweł Orleański.

Dla uczniów przygotowano konkursy, a dla  teleporady z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Program urozmaicą atrakcyjne pokazy tematyczne, prezentowane przez uczniów „na żywo”.

Program Studia Zawodów poprowadzą Ida Nowakowska, Katarzyna Cichopek oraz Tomasz Wolny.

Program.

Galeria zdjęć: