rekrutacja_ppuz_finanseankieta 2021studiuj na podhaluArchitektura wnętrzJubileusz PPUZ w Nowym TargustrategiaInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

Dzień Dziecka z Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową w Nowym Targu

20 maja br. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu świętowała Jubileusz 20-lecia działalności. W ramach obchodzonego jubileuszu zaplanowano wiele wydarzeń o charakterze naukowym i kulturalnym. Ograniczenia spowodowane sytuacją epidemiologiczną spowodowały, że musieliśmy skorygować plany i dostosować się do aktualnej sytuacji. Nie zapomnieliśmy jednak o obchodzonym 1 czerwca Międzynarodowym Dniu Dziecka. Z inicjatywy Prorektor ds. Współpracy i Projektów – dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń i pracowników Centrum Współpracy – Dominiki Stalmach i Gabryjeli Maciasz zorganizowano niespodziankę i przygotowano dla podopiecznych z Zespołu Przedszkoli Specjalnych przy Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy im. Jana i Ireny Rudników w Rabce-Zdroju około sześćdziesięciu paczek z prezentami. Od pani Barbary Rapacz – dyrektor przedszkola, dowiedzieliśmy się, że większość dzieci, ze względu na trwający proces leczenia, przebywa w Instytucie przez wiele tygodni. Dzieci spędzają dużo czasu na przedszkolnej świetlicy, a do nauki i prac plastycznych potrzebują artykułów szkolnych, papierniczych i materiałów kreatywnych.

Z powodu sytuacji sanitarnej nie było możliwości spotkać się osobiście ze wszystkimi małymi pacjentami Instytutu, ale wierzymy, że te podarunki wywołają uśmiech i radość na twarzach dzieci.

Życzenia zdrowia i radości, skierowane do wszystkich dzieci w imieniu całej społeczności naszej Alma Mater, przekazał  również Rektor – dr hab. Robert W. Włodarczyk – prof. Uczelni.

Centrum Współpracy