Oddaj krewbenefisjajuzatystrategiaInwestycje PPUZZdalne nauczaniecovidBaner FE

28.05.2021 r. XI Studencka Konferencja Naukowa "Równowaga regionalna a design. Projektowanie pozytywnych zmian dla rozwoju zrównoważonego"

28 maja 2021 r.odbyła się XI Studencka Konferencja Naukowa "Równowaga regionalna a design. Projektowanie pozytywnych zmian dla rozwoju zrównoważonego", zorganizowana przez Instytut Techniczny, Studenckie Koło Naukowe „Ad Quadratum” oraz Dział Konferencji i Wydawnictw Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wygłoszono 21 referatów, zaś w konferencji wzięło udział 45 uczestników reprezentujących 4 uczelnie.

Uroczystego otwarcia dokonał Jego Magnificencja Rektor PPUZ w Nowym Targu dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni.

Konferencja została podzielona na dwie sesje tematyczne. Moderatorem pierwszej sesji był Pan Dominik Kalata – Przewodniczący Koła Ad Quadratum, a opiekunami: Prof. dr hab. inż. arch. Marek Kowicki oraz mgr inż. arch.  Agata Bentkowska – Dyrektor Instytutu Technicznego. Natomiast drugą sesję poprowadził Pan Mateusz Furczoń – Członek Koła Ad Quadratum,  pod czujnym okiem opiekunów: dr. inż. arch. Krystyny Styrny-Bartkowicz oraz mgr inż. arch.  Katarzyny Sieńko-Dragosz – Z-cy Dyrektora Instytutu Technicznego.

Studenci architektury, gospodarki przestrzennej oraz wydziału leśnego podzielili się wiedzą, doświadczeniami oraz zaprezentowali własne projekty z następującego zakresu tematycznego:

• Architektura regionalna
  • Współczesny desing
  • Nowoczesne metody rewaloryzacji i konserwacji obiektów historycznych
  • Przełomowe wydarzenia dla architektury
  • Aktualne projektowanie proekologiczne
  • Zrównoważony rozwój
  • Rozwiązania techniczne i myśl ludzka w kontekście nowych wyzwań projektowych

Prelegenci reprezentowali następujące uczelnie:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
  2. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
  3. Politechnika Poznańska
  4. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Serdecznie dziękujemy Prelegentom, Opiekunom naukowym, Członkom Komitetów oraz wszystkim słuchaczom za udział w konferencji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejną konferencję.

Komitet Naukowy:

Prof. dr hab. inż. arch. Marek Kowicki

Dr inż. arch. Krystyna Styrna-Bartkowicz

Mgr inż. arch. Agata Bentkowska

Mgr inż. arch. Katarzyna Sieńko-Dragosz

Komitet Organizacyjny:

Mgr Monika Jakobiszyn

Mgr Agnieszka Krzystyniak

Dominik Kalata

Martyna Pakosz

Zuzanna Byrdak

Natalia Guziak